Návštěvnost? Nepotřebuji...

20. december 2011 at 17:07 | NiNi |  Úvahy
Zcela průměrný bloger je čtrnáctiletá dívka z gymnázia, která chce na svém blogu co největší návštěvnost a ani vlastně neví proč.


Já se rozhodně necítím jako průměr... Oukej je mi čtrnáct a chodím na Gymnázium, ale NÁVŠTĚVNOST? Nepotřebuji, blog si píšu pro sebe a ne pro lidi. Dřív mě to trápilo, že můj blog navštíví třeba jen dvacet lidí. A teď? Ani se do kolonky žebříčky nekoukám, nezajímá mě to a tak by to mělo být. Co to je za podivné klišé, když se blogy předhánějí v soutěžích, návštěvnosti.... vytvářejí blbé soutěže a mají růžový design. K čemu to potom je? Akorát tak na dvě věci! Sama mám několik blogů a troufnu si říct, že jsem tolerantní bloger. Netoužím po slávě, po mega návštěvnosti. I kdyby na můj blog přišel jeden člověk a zanechal jeden komentář, budu radši než za tisíc a žádný. Blog není o tom, kdo má větší návštěvnost. Blog není o konkurenci.

Když máte vlastní blog dostáváte tím vlastně neomezený prostor pro psaní, ale i volnost slova. A spoustu lidí to zneužívá a píše pitomé články. Nebo si založí blog s lukrativní adresou na kterém je holé NIC!! Před nedávnem administrace blogu většinu z nich zrušila, ale ihned je zabrali lidé, nebo spekulanti s adresami blogů.
Pokoušela jsem se dostat na jeden známý (nejmenovaný) blog, moc jsem to chtěla, ale nechtěla ztratit svojí osobnost. Na velkých blozích pracuje většinou několik adminů a jeden hlavní. Což už mi nedává takovou volnost jako můj vlastní.
A když přece jen chcete návštěvnost? Musíte návštěvníkům dát, to co jinde nenajdou. Ať už jde o čerstvé informace od Lady Gaga nebo třeba Miley Cyrus nebo The sims3- řekněme si na rovinu, že když máte blog o Lady Gaga a články nejsou aktuální ani záživné, tak to asi není atraktivní pro čtenáře. Samozřejmě neříkám, abyste u blogu seděli několik hodin denně, jen abyste měli ty nejčerstvější novinky. Nemusíte mít to super nej, ale musíte něco nabídnout. Zní vám to moc suše? Ani trochu, je to ta krutá pravda.

Pokud jste dočetli až SEM, jste to právě vy, které jsem myslela tím jedným návštěvníkem, který zanechá komentář.
Možná vás nudím proklínáte mě nejhoršíma nadávkama nebo se nedejbože smějete. Věřte, že mám pravdu, ale až na to přijdete, bude pozdě. Nechci, abyste se nad sebou zamysleli na základě tohoto článku, to přijde samo, přece nemůžete chtít, že budete mít zkušeností s blogem na rozdávání za měsíc?! Já už bloguji nějaký ten pátek a klidně veřejně řeknu, že jsem kopírovala, dělala jsem nejrůznější 'sviňárny'. A pokud se považujete za blogaře, kteří už na to přišli a teďka jen pokyvujete souhlasně hlavou, tak vám můžu potřást pravicí a považovat vás za blogera, né blogera.
Že je to to samé? Ani omylem, BLOGER A BLOGER je něco úplně jiného! První bloger má na blogu 'esbéčqa', píše se záměnou písmen a když nechodí dost lidí, blog ruší. Druhý bloger má blog dlouho, píše delší články, soutěže pořádá jen ty s hlavou a patou a hlavně netouží po mega návštěvnosti, protože ho naplňuje pocit, že blog má a něco tam je, že odvedl nějakou práci. A pokud budete Bloger, zmíněný jako druhý, návštěvníci se k vám budou rádi vracet.
Život není boj, život je hra, ve které si spoluhráče vybíráš sám. Tak hraj, dělej si co chceš, šlap si na svůj Everest!
 


Comments

1 rekmar rekmar | Web | 21. december 2011 at 12:20 | React

¨Zajímavý článek.

2 ni-ni ni-ni | Web | 21. december 2011 at 13:52 | React

[1]: Děkuji :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.